[+48] 502034428

Serce Szymonówki

Drodzy Goście,
 Serce Szymonówki jest zawsze przy ludziach, przy naszych Gościach i tylko w ten sposób i pod tym warunkiem może ona istnieć. Jedną małą osóbką wśród naszych Gości jest Michasia Helmchen, która zostaje naszą Szymonówkową Podopieczną. 
Choć w ten sposób spóbujemy przyczynić się do tego, aby dziewczynce lepiej się żyło, by miała zawsze zapewnioną i dostępną fachową rehabilitację, bez której nie może funkcjonować, a raz w roku pobyt w Karkonoszach :) Prosimy włączcie swoje serducha i włączcie się do akcji zbiórki funduszy dla naszej Michasi. Polecamy numer konta do wpłaty symbolicznego złotego, ale i u nas na stałe zagościła specjalna skarbona wykonana przez mamę Michasi. Gdy ją wspólnie zapełnimy , nie otwierając w całości przekażemy rodzicom Michasi. I tak to będzie się kręcić. 
Poniżej kilka słów o chorobie Michasi.

Michalina jest sześcioletnią dziewczynką z zespołem wad wrodzonych. Dziecko ma kilkanaście schorzeń, które tworzą jedną nieuleczalną chorobę – zespół regresji kaudalnej. Schorzenia jakie towarzyszą tej jednostce chorobowej to: wada serca, agenezja (niedorozwój) kości krzyżowej, kifoza lędźwiowa, płetwistość wielostawowa, przykurcze w stawach kolanowych, stopy końsko-szpotawe, deformacja miednicy, rozszczep podniebienia po dwóch zabiegach operacyjnych, pęcherz neurogenny.

 

Aby jednak ułatwić życie Michasi, wzmocnić jej ciało, zapewnić jej stałą rehabilitację, powodując tym samym zahamowanie rozwoju wad ortopedycznych dziewczynki oraz nie dopuścić do pogłębiania się skrzywienia kręgosłupa organizujemy różnego rodzaju akcje mające na celu zbiórkę środków finansowych na kosztowne leczenie oraz bardzo drogę rehabilitację naszego dziecka. Dzięki Państwa pomocy Michalinka może korzystać z rehabilitacji stacjonarnej ( w Ośrodku niedaleko domu) oraz terapii logopedycznej w warunkach domowych. Kilka razy w ciągu roku uczestniczy w specjalistycznych, czternastodniowych turnusach rehabilitacyjnych, których efekty są widoczne "gołym okiem". 

 

Pomimo ogromu przeszkód, jakie życie postawiło na drodze naszej córeczki. Jest ona wesoła, coraz bardziej samodzielna i walczy , aby polepszyć swą funkcjonalność . Pomimo tego, że nigdy nie będzie mogła wykorzystać swoich „nóżek” do chodzenia wie, że musi dawać z siebie wszystko, by walczyć o siebie, swój kręgosłup oraz ciało. Dlatego też nie możemy odebrać jej nadziei. Niestety dawanie nadziei wiąże się z ogromnymi kosztami . I właśnie w tej sprawie zwracamy się do Państwa o pomoc. Nie raz wystarczy naprawdę niewiele. Mała kropelka w "morzu potrzeb", mały gest... 

 

"Wierzymy, że mamy wokół siebie ludzi, którym życie naszej córki nie jest obojętne.”

Środki można wysyłać na poniższe dane. Można też skontaktować się z nami bezpośrednio.

E -mail :  mhaniolek1@o2.pl
tel. do mamy Misi : 781 079 194 
STRONA NA FACEBOOKU MICHASI : https://www.facebook.com/dama.michasia/
 
BLOG MICHASI :    https://mhaniolek.blogspot.com/

 

Numer konta:06124015901111001007742939

                    Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Patkub

                    (koniecznie z dopiskiem Pomoc dla Michaliny H.)

                    ul. Wędkarska 13     10-180 Olsztyn

 

                 Można również wesprzeć Misie przekazując 1 % podatku:
                 KRS: 0000239583
                 CEL SZCZEGÓŁOWY : "MICHALINA H."

 

                                             Serdecznie dziękujemy za każdy okazany gest pomocy!